Hakkımızda

KASEM DANIŞMANLIK PROJE EĞİTİM LTD. ŞTİ. 2007 yılından bu yana BİLGİ, UZMANLIK ve KALİTELİ HİZMETİN ADRESİ olan KASEM; Adana, Ankara ve Mersin ofisleri ile Yatırım Teşvik Belgesi, IPARD(TKDK) Projeleri, KKYDP Destekleri, KOSGEB ve Kalkınma Ajansları hibe projeleri konusunda, 14 yıllık tecrübesi ile seri ve doğru hizmeti ilke edinmiş sektörün öncü danışmanlık firmalarındandır.

Firma ortakları, Türkiye’nin AB fonlarından yararlanmaya başladığı 2004 yılından bu yana, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında gönüllülük esasıyla hem projeler hazırlamış, hem de proje hazırlama eğitimleri vermiştir. Ekip; sahip olduğu bilgi, beceri ve deneyimlerini profesyonel olarak sunmaya karar vermiş ve bunun sonucunda KASEM Danışmanlık kurulmuştur.

KASEM Danışmanlık; yatırım projeleri konusundaki uzman ekibi ile başta Yatırım Teşvik belgesi olmak üzere Avrupa Birliği fonları(IPARD), Tarım ve Orman Bakanlığı Hibeleri (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı), KOSGEB Destekleri ve diğer uluslararası kuruluşların Türkiye’ye sağladığı fonlar, hibeler ve kredilere başvurmayı planlayan;

  • KOBİ’lere
  • Çiftçilere,
  • Yerel yönetimlere,
  • Meslek kuruluşları ve sektörel kuruluşlara (odalar vb.),
  • Sivil toplum kuruluşlarına,

Proje fikri geliştirme, proje hazırlama, proje yönetimi ve raporlama, yatırım Teşvik belgesi alınması ve takibi konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kasem Danışmanlık, Adana’dan başladığı çalışma sahasını daha sonra tüm Türkiye’ye yaygınlaştırarak, ülke geneline hizmet veren öncü bir danışmanlık firması olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Bu güne kadar hazırladığı hibe projeleri ve yatırım teşvik belgesini aldığı yatırım projeleri ile 100 milyon TL’yi aşan bir kaynağın ülke ekonomisinde kullanılmasına aracılık etmiş ve yüzlerce insanın istihdam edilmesine katkı sağlamıştır.

Firmamız yoğun müşteri talebine daha iyi cevap verebilmek için 2015 yılında MERSİN Şubesi’ni açmıştır. Özellikle Yatırım Teşvik belgesi işlemlerinin daha seri çözümü için 2020 yılında da Ankara Ofisini hizmete açmıştır.

Kasem faaliyetlerini özellikle ülke ekonomisinin lokomotifi olan KOBİ’lere yöneltmiştir. Son dönemde artan hibe programları, yatırım teşvikleri konusunda KOBİ’lere profesyonel danışmanlık hizmeti vermekte olan KASEM, sektörde 14. Yılını doldurmanın gururunu yaşamaktadır.

KASEM’in başlıca çalışma konuları şunlardır:
1. Yatırım Teşvik Belgesi
2. IPARD (TKDK ) Projeleri
3. Kalkınma Ajansı Projeleri (ÇKA, DOĞAKA vb.)
4. Kırsal Kalkınma (KKYDP) Projeleri
5. KOSGEB Destekleri
6. Fizibilite Hazırlama Danışmanlığı
7. Kurumsallaşma Danışmanlığı